Site icon Mappka.pl

Bufet na konferencję – jak go przygotować? 3 złote zasady, które gwarantują sukces

Organizujesz konferencję? Jeśli chcesz kompleksowo zadbać o potrzeby jej uczestników, nie zapomnij o bufecie. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie jest to jednak proste zadania. Jak przygotować bufet na konferencję, aby zachwycił gości. Przedstawiamy najważniejsze zasady i wyjaśniamy, dlaczego catering to dobry pomysł?

Jak przygotować bufet na konferencję? 3 najważniejsze zasady

 Chociaż bufet nie jest obowiązkowym elementem konferencji, warto się na niego zdecydować. Dzięki niemu uczestnicy wydarzenia poczują się docenieni, a Ty zaprezentujesz się jako profesjonalny organizator, który ma na uwadze potrzeby gości. Jak zatem przygotować bufet na konferencję? Oto 3 złote zasady, dzięki którym odniesiesz sukces.

Polecane

Przez redakcję

1.Dostosuj menu do charakteru imprezy i preferencji uczestników Zazwyczaj przerwy podczas konferencji nie są zbyt długie. W efekcie ich uczestnicy mają niewiele czasu, aby zaspokoić głód. Dlatego w menu nie powinno zabraknąć zimnych przekąsek typu finger food, które można zjeść na raz. W tej roli doskonale sprawdzają się:

Jeśli konferencja trwa przez cały dzień, oprócz zimnych przekąsek powinien na niej zagościć także bufet ciepły. Może on składać się z przystawek na gorąco, aromatycznych zup, pierogów, dań mięsnych i wegetariańskich podawanych w bemarach, które utrzymują ciepło potraw i ograniczają do minimum ryzyko ich przypalenia.

Bufet na konferencję powinien być dostosowany także do indywidualnych preferencji uczestników. Jeśli więc masz taką możliwość, zbierz wcześniej informacje od gości na temat ich upodobań kulinarnych. Wówczas skomponowanie menu będzie łatwiejsze.

Jeżeli jednak nie dysponujesz wiedzą co do preferencji uczestników, nic nie szkodzi. W takiej sytuacji ważne jest to, aby bufet na konferencję był maksymalnie zróżnicowany. W jego skład powinny wchodzić nie tylko tradycyjne dania i przekąski, ale również potrawy wegetariańskie, wegańskie, bez laktozy, glutenu i cukru.

2.Odpowiednio wyeksponuj bufet. Jeśli inwestujesz w bufet na konferencję, powinno zależeć Ci na tym, aby uczestnicy korzystali z niego jak najwięcej. W przeciwnym razie przeznaczone na ten cel środki zmarnują się. Podobnie zresztą jak niezjedzone potrawy. Dlatego odpowiednio wyeksponuj jedzenie. Jak możesz to zrobić?

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest szwedzki stół. Pozwala on atrakcyjnie wyeksponować dania i umożliwia gościom nakładanie takich porcji, jakie chcą. Jeśli bufet znajduje się w innej części budynku niż konferencja, warto o tym poinformować uczestników, aby nie błądzili w jego poszukiwaniu.

 3.Postaw na niestandardowe rozwiązania. Jeśli zależy Ci na tym, aby konferencja była niezapomnianym wydarzeniem na różnych płaszczyznach, zamiast standardowego bufetu możesz wybrać np. live cooking. Możesz ograniczyć się do jednego stanowiska, gdzie szef kuchni będzie przygotowywać np. sushi, albo kilku różnych. Podniesie to rangę konferencji i sprawi, że jej uczestnicy będą się świetnie bawić.

Bufet na konferencję – dlaczego warto zdecydować się na catering?

 Skomponowanie i przygotowanie bufetu na konferencję to wymagające zadanie. Dlatego warto je powierzyć specjalistom. Wybierając profesjonalny catering, nie tylko oszczędzisz czas i pieniądze, ale również zyskasz pewność, że przygotowane dania będą smaczne i atrakcyjne wizualnie. W efekcie spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Ponadto wszystkimi szczegółami zajmie się doświadczony i wykwalifikowany personel, dzięki czemu będziesz mieć mniej na głowie.

Bufet na konferencję to doskonały sposób pozwalający uświetnić wydarzenie. Żeby jednak podnosił rangę spotkania i spełniał oczekiwania jego uczestników, musi być przygotowany z rozmysłem. Dlatego zadanie to warto zlecić specjalistom. Profesjonalna firma cateringowa zadba bowiem o wszystkie detale z nim związane, co zagwarantuje sukces.

Exit mobile version