Site icon Mappka.pl

Czy prowadząc własną firmę, warto korzystać ze stałej współpracy z kancelarią prawną?

kancelaria-prawna

Prowadzenie firmy niesie ze sobą zarówno korzyści, jak i ryzyko. Na przedsiębiorców czyha wiele zagrożeń, również natury prawnej. Najczęściej zastanawiamy się nad nawiązaniem współpracy z kancelarią prawną, kiedy pojawią się pierwsze komplikacje w firmie czy sytuacje wymagające porady prawnej. Często jednak jest już wtedy zbyt późno na podjęcie odpowiednich działań prawnych i uchronienie przed konsekwencjami. Podpowiadamy, czy prowadząc własną firmę, lepiej zdecydować się na doraźną pomoc prawniczą, czy korzystniej jest nawiązać stałą współpracę z kancelarią prawną.

Co oferują kancelarie prawne osobom prowadzącym własną firmę?

Renomowane kancelarie prawne świadczą szeroki zakres usług na rzecz podmiotów gospodarczych, czyli osób prowadzących własną firmę, jak również spółek. Niezależnie od branży, w jakiej działa firma, profesjonalna obsługa prawna jest nieocenioną pomocą. W razie jakichkolwiek komplikacji czy niejasności można liczyć na profesjonalne doradztwo prawne, a także zastępstwo w postępowaniach sądowych czy pozasądowych. Nawiązanie stałej współpracy z kancelarią prawną pozwala również zmniejszyć czas reakcji w razie nagłych i nieprzewidzianych okoliczności czy problemów. Ponadto taka współpraca gwarantuje stałą opiekę prawną oraz zapewnia zgodność dzięki monitorowaniu przez prawników istotnych zmian w zakresie prawa handlowego, gospodarczego czy prawa pracy. Dostęp do aktualnej wiedzy pozwala na elastycznie oraz dynamiczne reagowanie na wszelkie zmiany i dostosowywanie rozwiązań do zmieniającego się rynku oraz wymagań prawnych. Do najpopularniejszych usług realizowanych przez kancelarie prawne na rzecz przedsiębiorców należy zakładanie spółek, obsługa spółek, sporządzanie umów gospodarczych, reprezentowanie w postępowaniach sądowych oraz pozasądowych, reprezentowanie na zgromadzeniach wspólników i akcjonariuszy, przekształcenia, fuzje i przejęcia spółek oraz likwidacja spółek.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kancelarię prawną dla swojej firmy?

Podjęcie współpracy z kancelarią prawną jest korzystne dla prowadzących własną firmę. Jednak czym kierować się przy wyborze prawnika? Warto wybierać firmy z wieloletnim doświadczeniem, które pozwoli im jeszcze skuteczniej realizować opiekę prawną nad przedsiębiorcą i jego firmą. Oprócz tego cenione jest indywidualne podejście do klienta. Kancelaria prawna powinna uwzględniać profil działalności firmy, rodzaj prowadzonej działalności oraz jej cele biznesowe. Ponadto warto nawiązywać współpracę z kancelariami prawnymi oferujących szeroki wachlarz usług i kompleksową opiekę prawną oraz wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności, od jej założenia przez wszystkie czynności w czasie prowadzenia firmy aż po likwidację spółki. Ważne jest także zrozumienie dla wymagań i oczekiwań przedsiębiorcy. Cenione są kancelarie prawne, które zapewniają obsługę podmiotów gospodarczych niezależnie od ich wielkości i liczby zatrudnianych pracowników.

Na czym polegają usługi świadczone przez kancelarie prawne na rzecz podmiotów gospodarczych?

Doświadczone kancelarie prawne oferujące szeroki zakres usług zajmują się zakładaniem spółek, obsługą spółek, sporządzaniem umów gospodarczych, reprezentowaniem w postępowaniach sądowych oraz pozasądowych, reprezentowaniem na zgromadzeniach wspólników oraz akcjonariuszy, przekształceniami, fuzjami i przejęciami spółek oraz likwidacją spółek.

Zakładanie spółek obejmuje pomoc przy dopełnieniu wszystkich formalności, a także doradztwo w zakresie wyboru konkretnego typu spółki. Ponadto spółka może zostać założona przy pomocy kancelarii prawnej w trybie uproszczonym lub w trybie zwykłym. Konkretne rozwiązania są dostosowane do potrzeb i oczekiwań klienta.

Przedsiębiorcy mogą także liczyć na profesjonalną pomoc prawną w obsłudze spółek. Usługa ta obejmuje bieżącą obsługę korporacyjną, a także wspieranie spółki i jej organów w codziennej działalności. W tym zakresie kancelaria prawna przygotowuje zmiany umów spółek, dokumentację związaną ze zgromadzeniami wspólników, akcjonariuszy, posiedzeniami zarządów oraz rad nadzorczych, a także przygotowywania aktów wewnętrznych regulujących funkcjonowanie organów spółek. Dzięki profesjonalnej pomocy kancelarii prawnej wszystkie umowy i dokumenty będą pod względem prawnym dopracowane w najdrobniejszym szczególe.

źródło: sawickiwspolnicy.pl

Exit mobile version