Site icon Mappka.pl

Dlaczego warto inwestować w mieszkania pod Warszawą?

Zakup mieszkania pod wynajem to forma inwestowania, która z roku na rok zyskuje na popularności. Daje bowiem szansę na stabilny zysk. Warunkiem jej powodzenia jest jednak odpowiedni wybór nieruchomości. Dlaczego warto inwestować w mieszkania pod wynajem w okolicach Warszawy?

Mieszkania w Łomiankach pod wynajem – czy warto w nie inwestować?

O tym, że Warszawa jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zamierzających kupić mieszkanie pod wynajem, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jak jednak ma się sprawa z mniejszymi miejscowościami zlokalizowanymi w pobliżu stolicy, takimi jak Łomianki. Przyszyli inwestorzy również na nie powinny zwrócić uwagę. Dlaczego?

Polecane

Przez redakcję

Już dzisiaj eksperci są zgodni, nawet jeśli uda nam się zwalczyć pandemię, praca zdalna pozostanie z nami na dłużej. Jak się bowiem okazało, wielu pracowników jest w stanie pracować z domu, nie tracąc przy tym na efektywności. Nawet więcej, możliwość dostosowania godzin i miejsca pracy do indywidualnych potrzeb oraz oszczędność czasu związana z brakiem dojazdów sprawiły, że wydajność pracowników wzrosła.

Nic więc dziwnego, że wielu pracodawców już teraz wie, że nawet po opanowaniu pandemii zdecydują się wprowadzić tryb hybrydowy, który umożliwi części pracowników pozostanie na home office. To dobra wiadomość dla miejscowości takich jak Łomianki, gdyż ich popularność będzie rosła.

Z jednej strony oferują bowiem bliskość stolicy – w razie konieczności zawsze można wpaść do biura zlokalizowanego w Warszawie. Z drugiej są wolne od wielkomiejskiego zgiełku, oferują spokój i atrakcyjne tereny rekreacyjne.

Coraz więcej osób rozważa więc przeprowadzkę do Łomianek na stałe. Już wcześniej mieszkania w Łomiankach cieszyły się sporą popularnością. Po pandemii trend ten najprawdopodobniej się utrzyma. Dla inwestorów to sygnał, że warto rozważyć inwestycję w mieszkania pod wynajem w Łomiankach.

Inwestowanie w mieszkania pod wynajem w Łomiankach – dlaczego to dobre posunięcie?

Jak zostało wspomniane, jeszcze przed pandemią na zamieszkanie w Łomiankach decydowało się coraz więcej osób. To miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi. Oferuje odpowiednią infrastrukturę – żłobki, przedszkola i szkoły, a także szerokie zaplecze usługowe – sklepy, warsztaty samochodowe, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne itp. Znajdują się w nim również obiekty handlowe, sportowe (np. Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe) i kulturalne.

Zaletą Łomianek jest również atrakcyjne położenie – miasto leży zaledwie 15 km od Warszawy, w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego. Dzięki temu z łatwością można się z niego dostać do stolicy, a spokojna okolica i bliskość zielonych terenów rekreacyjnych pozwalają na relaks i aktywny wypoczynek na łonie natury.

Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób rozważa zamieszkanie w Łomiankach. Rosnące zainteresowanie nieruchomościami w mieście można przekuć w zysk, oferując właśnie mieszkanie pod wynajem.

Atutem nieruchomości zlokalizowanych w Łomiankach jest nie tylko rosnący popyt na nie, ale również atrakcyjne ceny. Są one niższe niż w stolicy. W efekcie za podobne pieniądze kupić można większy lokal niż w stolicy. Docenić należy również różnorodność ofertową mieszkań. Deweloperzy sprzedają zarówno małe, jak i większe nieruchomości; mieszkania w bloku, segmenty oraz domy, a także lokale usługowe – te również można kupić z myślą o wynajmie. Potencjalny inwestor ma więc, w czym wybierać.

Wynajem mieszkania w Łomiankach – o czym pamiętać?

Inwestowanie w mieszkania pod wynajem poza Warszawą może być źródłem stabilnego zysku. Jak jednak każda forma pomnażania kapitału wiąże się z pewnym ryzykiem. Warto o tym pamiętać i dobrze przeanalizować opłacalność przedsięwzięcia. Potencjalna stopa zwrotu nie jest jedynym czynnikiem, który warto uwzględnić. Dokładna analiza podparta kalkulacjami da Ci obraz sytuacji.

Rynek wynajmu dynamicznie się zmienia. Dlatego warto go obserwować, by zawczasu zauważyć pewne tendencje, które mogą przynieść zysk.

Źródło: Sławbud – osiedle Park Chopina Łomianki

Exit mobile version