Site icon Mappka.pl

Jak nauczyć się pływać?

Bardzo często umiejętność pływania przyrównuje się do umiejętności prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obie są niezbędne współczesnemu człowiekowi. Jak nauczyć się pływać, gdy mieszka się daleko poza jakimkolwiek akwenem? Odpowiedź jest prosta- na basenie, miejscu, gdzie pływanie żabką nauka jest przedmiotem zajęć z instruktorem.

Jak nauczyć się pływać? 

Samodzielna nauka pływania jest stosunkowo trudna dla osoby dorosłej, pływanie żabką czy pływanie stylem klasycznym wymagają dobrego opanowania techniki. Styl pływacki żabką wymaga zapanowania nad oddechem pod wodą w trakcie zanurzenia głowy. Dlatego nauka pływania samemu przez osobę dorosłą w dużym stopniu skazana jest na porażkę. Jak zatem nauczyć się pływać? Dobrym rozwiązaniem jest oddanie się pod opiekę instruktora, który zaczyna od nauki pływania ćwiczenia na sucho a potem pokazuje jak się pływa w głębokiej wodzie. Zajęcia z instruktorem pomagają przede wszystkim zrozumieć jak się szybko nauczyć pływać. Zwykle treningi z instruktorem zaczynają się od nauki pływania żabką. Styl pływacki żabką doskonale nadaje się do zaprzyjaźnienia się z wodą i odległym dnem. Bardzo często, szczególnie dorośli uczniowie, wolą uczyć się jak pływać żabką bez zanurzania głowy. Aby zrozumieć jak szybko nauczyć się pływania krytą żabką najlepiej od razu przejść do opcji żabki pod wodą. Prawidłowe pływanie żabką daje niezbędną bazę do wszystkich innych stylów, również pływania klasycznego. Pomaga rozpływać się w wodzie, pokonywać kolejne setki metrów tworzących tę swoistą kondycję pływaka.

Jak nauczyć dziecko pływać? 

Jeżeli nie jesteś instruktorem pływania prawdopodobniej nie będzie wiedział jak nauczyć dziecko pływać stosując ćwiczenia. Jak nauczyć kogoś pływać tak naprawdę wie tylko ktoś, kto został do czynności nauczania starannie przygotowany. Dla dziecka woda jest naturalnym środowiskiem i ono długo nie traktuje jej jako miejsce, gdzie ma nauczyć się pływać. W przypadku dziecka instruktor wprowadza niuanse techniczne do nauki pływania żabką bardzo powoli. Nauka pływania dzieci ćwiczenia to długi proces, gdzie jak prawidłowo pływać żabką, dziecko poznaje niezauważalnie podczas niezliczonych godzin zabawy w wodzie.

Jak się szybko nauczyć pływania żabką, efekty

Efekty nauki pływania u osoby początkującej przychodzą w bardzo różnym tempie. Pływanie żabką nauka wymaga wielu godzin spędzonych w wodzie. Optymalnie jest, gdy w pierwszym okresie pracy z instruktorem można pozwolić sobie na pływanie przynajmniej dwa razy w tygodniu. Nauka pływania ćwiczenia w końcu przyniosą efekty i średnio po roku, z zasobem techniki podstawowych stylów pływackich, można przejść na samodzielną kontynuację nauki pływania.

Pływanie to dyscyplina sportu optymalna, zwłaszcza dla osób dorosłych i seniorów. Pływać można do późnego wieku bez niebezpieczeństwa kontuzji. Wystarczy pływanie żabką, systematyczne i z zaangażowaniem, by ochronić mięśnie przed destrukcją a płuca przyzwyczaić do stałej wydolności. Mięśnie mają zdolność zapamiętywania włożonego w nie wysiłku, z treningu na trening rozwijając zakres ruchu i pogłębiając pojemność płuc.

Źródło: Move Camp – nauka pływania dla dzieci

Exit mobile version