Site icon Mappka.pl

Nowoczesne trendy w tworzeniu stron internetowych

Każdego dnia w internecie powstają setki, a nawet tysiące stron internetowych. Także w „polskiej” sieci ruch jest ogromny. Cały czas rejestrowane są kolejne domeny, a firmy walczą o to, aby to ich witryny przyciągnęły sporą grupę odbiorców. Tworzą ruch, budując swoją pozycję w wyszukiwarkach internetowych i na rynku. Nie da się od tego uciec – strona www nadal jest bowiem jednym z najważniejszych elementów strategii marketingowej.

Skoro więc jest tak istotna, do jej tworzenia warto podejść z pomysłem i wiedzą na temat tego, co obecnie przykuwa uwagę internautów. Nie należy przy tym zapominać o wymaganiach algorytmów wyszukiwarek, które również mają ogromny wpływ na to, czy dana witryna popularna czy wręcz przeciwnie. Mając to na uwadze, postanowiliśmy zebrać najnowsze trendy i zastanowić się, jak budowa stron internetowych powinna wyglądać dziś.

Jak strona internetowa prezentują się na różnych urządzeniach?

Na początek sprawa absolutnie najważniejsza, o której zgodnie wspominają wszyscy obeznani w web designie. Mowa oczywiście o responsywności, czyli zgodności strony z różnymi typami urządzeń, także (a może zwłaszcza) z tymi mobilnymi. Już teraz ponad połowa internautów korzysta ze smartfonów i tabletów, a w niedalekiej przyszłości trend ten będzie się nasilał.

Co ważne – dotyczy to nie tylko sklepów internetowych, ale stron www jako całości. Rezygnacja z wersji mobilnej to skazywanie swojej witryny na zapomnienie i dalekie pozycje w wyszukiwarkach. Jak się bowiem okazuje, SEO i responsywność mają ze sobą wiele wspólnego. Żeby więc nadążyć za obecnymi trendami, należy pamiętać o tym, że:

Aktualne zasady tworzenia stron internetowych

O responsywności można mówić wiele, wspomnieć trzeba jednak także o wielu innych, drobniejszych zasadach, które składają się na większą całość. Właściwa optymalizacja strony i skupienie się na User Experience (wrażenia użytkownika strony) wymaga obecnie zwrócenia uwagi na przyzwyczajenia internautów i wszelkie wymagania, o jakich wspominają najczęściej. Poniżej prezentujemy te najważniejsze.

Analizując dzisiejsze trendy, wspomnieć należy również o sporym znaczeniu flat designu, storytellingu, typografii czy chociażby o z pozoru mało znaczących dodatkach, takie jak przewijanie dotykiem. Nadążanie za zmieniającymi się przyzwyczajeniami użytkowników to spore wyzwanie, dlatego warto wspomóc się wiedzą i doświadczenie profesjonalistów. Odpowiednie agencja kreatywna pomoże nam stworzyć stronę, która będzie się klikać.

Źródło: One Trend – agencja marketingu internetowego

Exit mobile version