Site icon Mappka.pl

Propan – idealne paliwo opałowe dla każdego

Young man in warm sweater reading book while relaxing on armchair by the window and electric radiator inside cozy log cabin

Gaz propan z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Wybierają go zarówno mieszkańcy miast, jak i terenów wiejskich. Liczne zalety propanu sprawiają, że jest to paliwo opałowe idealne dla każdego. Sprawdzi się w domach osób oszczędnych, ceniących dbałość o środowisko naturalne, jak również u gospodarzy preferujących wygodny tryb życia czy wybierających wielofunkcyjne rozwiązania. Wyjaśniamy, dlaczego warto w niego inwestować i co można na tym zyskać.

Oszczędne ogrzewanie z propanem

Ogrzewanie gazem propan to wyjątkowo korzystne finansowo rozwiązanie. Na ekonomiczny charakter ogrzewania gazowego składa się kilka czynników. Przede wszystkim jest to atrakcyjna cena samego gazu.

Kwoty od wielu lat pozostają na stosunkowo niskim poziomie, a to pozwala prognozować długofalowe oszczędności na ogrzewaniu domu tą metodą. Oprócz tego spalanie płynnego propanu to proces szczególnie wydajny. Z niewielkiej porcji gazu możemy uzyskać duże ilości ciepła. W efekcie jest to dużo wydajniejsze rozwiązanie w porównaniu do ogrzewania olejem opałowym, węglem kamiennym czy ekogroszkiem. Zastosowanie nowoczesnych, wysokowydajnych kotłów kondensacyjnych do spalania propanu jeszcze potęguje efekt i pozwala na uzyskanie większych oszczędności. Są to cechy, które z pewnością przekonają każdego, kto nie lubi przepłacać.

Ekologiczny charakter gazu propan

Gaz propan to również ogrzewanie przyjazne środowisku naturalnemu. Od kilku lat coraz większą wagę przykłada się do ochrony środowiska i poprawy stanu powietrza. Tym samym z każdym rokiem większy nacisk kładzie się na wybór ekologicznych rozwiązań opałowych. W ten trend idealnie wpisuje się ogrzewanie zasilane propanem.

Wybierając propan jako paliwo opałowe dla swojego domu, wyświadczamy ogromną przysługę nie tylko przyrodzie, ale również sobie. Bo mniej spalin to czystsze powietrze dla nas i naszych najbliższych. Ekologiczny charakter gazu propan wynika z jego składu chemicznego. Próżno w nim szukać węglowodorów aromatycznych czy siarki, które to w procesie spalania w największej mierze zanieczyszczają środowisko. Ogrzewanie domu gazem propan prowadzi jedynie do powstawania takich produktów ubocznych jak niewielkie ilości dwutlenku węgla oraz czysta woda, która zostaje odprowadzona do kanalizacji. Pozostaje więc bezpieczne zarówno powietrze, jak i gleby oraz wody gruntowe.

Z propanem zawsze wygodnie i bezobsługowo

Szybkie tempo życia i natłok obowiązków sprawiają, że szczególnie często oraz chętnie wybieramy rozwiązania możliwie jak najbardziej zautomatyzowane i bezobsługowe. Dotyczy to również ogrzewania domu. Dla każdego użytkownika ceniącego sobie wygodę i komfort użytkowania ogrzewanie gazem propan jest doskonałym rozwiązaniem.

Cała instalacja, wraz z piecem kondensacyjnym, jest całkowicie bezobsługowa. Płynny propan jest automatycznie pobierany z przydomowego zbiornika do kotła w takim momencie i w takiej ilości, jak to jest w danej chwili potrzebne. Użytkownik ma możliwość samodzielnego ustawienia na termostacie wymaganej przez siebie temperatury w pomieszczeniach. Z kolei system wykona pozostałą pracę, dbając, aby temperatura stale utrzymywała się na tym samym poziomie. Dla jeszcze większej wygody można zaprogramować termostat, aby automatycznie obniżał temperaturę w nocy lub w czasie, kiedy wszyscy domownicy są w pracy. A następnie aby ogrzewał pomieszczenia rano czy przed powrotem domowników. Dzięki takim komfortowym rozwiązaniom, jakie oferuje ogrzewanie propanem, użytkownicy zyskują pełną wygodę i mniej obowiązków domowych.

Wielofunkcyjność na korzyść propanu

Ogrzewanie gazem propan to metoda doskonała także dla osób ceniących wielofunkcyjne rozwiązanie. Propan z przydomowego zbiornika może zostać z powodzeniem wykorzystany zarówno do ogrzewania domu, jak i do zasilania kuchenki gazowej czy gazowego podgrzewacza wody użytkowej. Jedno paliwo, a tak wiele możliwości. Warto zdecydować się na ogrzewanie propanem. Na takiej decyzji można tylko zyskać.

Źródło: LPGDirect.pl

Exit mobile version