BiznesBudownictwoLife Style

Ściana ze szkła – gdzie znajdzie zastosowanie?

3 minut czytania

Ściana wykonana ze szkła może być wykorzystana zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i we wnętrzach nowoczesnych biur i budynków komercyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu można optycznie powiększyć pomieszczenia, jak również wprowadzić do nich sporą ilość naturalnego światła.

Zalety szklanych ścian we wnętrzach domów i biur

Wielu architektów wnętrz proponuje nowoczesne rozwiązanie w postaci szklanej ściany. To aranżacja, która doskonale zda egzamin nie tylko w przestrzeni domu, apartamentu, mieszkania, ale również biura, luksusowego SPA czy kancelarii. Ścianki szklane są alternatywą dla osób zainteresowanych praktycznym i funkcjonalnym, a jednocześnie estetycznym wydzieleniem poszczególnych stref i pomieszczeń, bez ryzyka ich nadmiernego zaciemniania lub ograniczania dostępu do światła słonecznego.

Ściany szklane wewnętrzne wyróżniają się wieloma zaletami. To efektownie prezentujący się element dekoracyjny, który można z łatwością utrzymać w czystości, jak również dopasować do każdej aranżacji wnętrza. Szklane ściany dobrze sprawdzą się zarówno we wnętrzach ultranowoczesnych, awangardowych czy futurystycznych, jak i zaaranżowanych w stylu skandynawskim, prowansalskim, Glamour, klasycznym czy Art Déco.

Ściany ze szkła to rozwiązanie, które może być użyte w budynkach komercyjnych i mieszkania w stylu loftowym. Dużym powodzeniem cieszy się szklana ściana ze szprosami. Wprowadza ona unikalny klimat, ponieważ przykuwa uwagę swoim designem. Ściany szklane ze szprosami umieszczone wewnątrz budynku apartamentu lub mieszkania, umożliwiają ich doświetlenie, co w przypadku pomieszczeń zaprojektowanych w stylu loftowym jest wskazane, z uwagi na dominującą tam kolorystykę i surowe elementy wyposażenia.

Szklane ściany ze zdobieniem lub jako narzędzie identyfikacji wizualnej marki

Osoby, którym zależy na podkreśleniu stylistyki gabinetów do pracy, pomieszczeń biurowych czy przestrzeni mieszkalnych, mogą zdecydować się na szklane ściany ze zdobieniem lub też wykonane z matowego szkła z naniesionym nadrukiem, wzorem lub grafiką. To elementy aranżacji wnętrza, które można użyć również jako narzędzia identyfikacji wizualnej marki.

Szklane ściany wykonane ze szkła hartowanego w kolorze transparentnym mogą być opatrzone logo marki lub hasłem reklamowym. To także miejsce do naniesienia wizytówek zatrudnionych w danym dziale pracowników. Szklane ściany, które są montowane w pomieszczeniach biurowych, umożliwiają łatwe, efektywne i bezkosztowe rozświetlenie wybranego pomieszczenia.

Odpowiednia ilość światła naturalnego możliwa do uzyskania w pomieszczeniach ze szklanymi ścianami, pozwala uniknąć wielogodzinnego używania źródeł światła w postaci lamp sufitowych, negatywnie wpływających na samopoczucie i stan zdrowia przebywających w pomieszczeniach firmowych pracowników. Szklane ściany działowe można wykorzystać także jako efektowne podzielenie zbyt dużej przestrzeni znajdującej się zarówno w domu, mieszkaniu, jak i pomieszczeniu biurowym. Dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć budowania ścian gipsowych, betonowych i wykonanych z materiału karton – gips.

Luksfery – szklane ściany ułożone z pustaków

Ściany ze szkła mogą być elegancką ozdobą lub też całkowicie zastąpić pojedyncze okna. To rozwiązanie wykorzystywane szczególnie w nowoczesnych domach, wpisujące się w obecne trendy aranżacyjne. Luksfery i dedykowane im akcesoria dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach.

Pustaki szklane posiadają różnorakie wymiary. Mogą być wykorzystane do wykonania ściany oddzielającej sypialnię od pokoju kąpielowego. Luksfery, czyli szklane ściany zbudowane z niewielkich pustaków, są łatwe w montażu i nie wymagają specjalnie dobranych oraz czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwujących.

Elegancka luksfera może być także sposobem na zagospodarowanie przestrzeni w małej kawalerce lub mieszkaniu z otwartą kuchnią. Dzięki szklanej ścianie ułożonej z pustaków w kolorze dobranym do aranżacji wnętrza, można stworzyć strefy z podziałem na ich funkcje i przeznaczenie, co wpływa na komfort korzystania z mieszkania.

Ściany ze szkła mogą być elementami aranżacji wnętrza domów, mieszkań i biur. To rozwiązanie estetyczne i eliminujące problem zaciemnienia pomieszczeń.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Podobne artykuły
Biznes

Z czego może składać się układ sprężonego powietrza?

3 minut czytania
Systemy sprężonego powietrza należą do układów o różnorodnej budowie, która uzależniona jest od wymagań aplikacji zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i czystości…
Biznes

Obuwie Z Chin: Styl, Wygoda i Jakość w Jednym

4 minut czytania
W ostatnich latach rynek obuwia z Chin zyskał na popularności, oferując szeroką gamę produktów, które łączą w sobie styl, wygodę i jakość,…
Biznes

Przesyłki Międzynarodowe do Kazachstanu: Jak Zminimalizować Koszty i Czas Dostawy

4 minut czytania
Wysyłanie przesyłek międzynarodowych do Kazachstanu nie musi być ani drogie, ani czasochłonne. Znalezienie optymalnego sposobu dostawy, porównanie ofert kurierskich, inteligentne pakowanie, zrozumienie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *