Site icon Mappka.pl

Stacja sprężarek w kontenerze — funkcjonalność i zastosowanie

stacja-sprezarkowa

Wykorzystanie sprężarek w wielu zakładach pociąga za sobą wiele korzyści. Rodzi to jednak pewne dodatkowe komplikacje, jak np. konieczność zorganizowania pomieszczenia sprężarkowni. Nie każdy zakład dysponuje odpowiednią ilością miejsca pozwalającą na wydzielenie pomieszczeń, w których będą pracować kompresowy. Doskonałą odpowiedzią na ten problem są wygodne i funkcjonalne stacje sprężarek w kontenerze. Wyjaśniamy jak działają, kiedy warto się nimi zainteresować oraz jakie jest ich zastosowanie.

Funkcjonalność stacji sprężarek w kontenerze

Dla niektórych firm i przedsiębiorstw wydzielenie pomieszczeń i organizacja kompresorowni to nie lada wyzwanie. Zmagają się z wieloma niedogodnościami, które uniemożliwiają zastosowanie standardowych lub konwencjonalnych rozwiązań w tym zakresie. Stacja sprężarek w kontenerze okazuje się opłacalnym i wygodnym rozwiązaniem. Są niezastąpione zarówno w przypadku braku sprężarkowni, jak i w przypadku problemów z odprowadzeniem ciepła ze sprężarki, hałasem przez nią wytwarzanym, tymczasowym usytuowaniem sprężarkowni i koniecznością zmian w jej lokalizacji. 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, stacje sprężarek w kontenerze pracują na zasadzie „Plug&Play”, co oznacza, że ​​po umieszczeniu kontenera we właściwym miejscu i podłączeniu go do źródła prądu i systemu rur można natychmiast rozpocząć proces produkcji sprężonego powietrza. Sprężone powietrze jest wytwarzane w sposób ciągły w zależności od potrzeb. Nie wymaga czasochłonnej i pracochłonnej konfiguracji i regulacji urządzeń.

Zalety wykorzystania stacji sprężarek w kontenerze

Stacje sprężarek w kontenerze mogą być umieszczane w kontenerach o różnej wielkości. Najczęściej stosowane są kontenery 20 lub 10 stopowe. Dzięki temu nietrudno jest zmienić lokalizację kontenerowych sprężarkowni i przeniesienie ich z pełnym wyposażeniem w inną część fabryki. Transport, podłączenie i użytkowanie kontenerowej stacji kompresorowej jest szybkie i łatwe. Kompaktowy kontener to doskonały wybór do każdej instalacji przemysłowej, niezależnie od branży, w której działa. Jest to idealne rozwiązanie zarówno do tymczasowego zastosowania np. na placu budowy, jak i do zakładów produkcyjnych, w których stale wykorzystywane jest sprężone powietrze i zapewniona jest ciągłość procesu. Zastosowanie stacji sprężarek w kontenerze pozwala zredukować hałas i ciepło w miejscu pracy oraz rozwiązuje problem braku miejsca na kompresorownie lub w oddzielną sprężarkę. Ogromną zaletą stacji sprężarek w kontenerze jest ich wszechstronność.

Zastosowanie stacji sprężarek w kontenerze

Dlaczego stacje sprężarek w kontenerze są idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy w zakresie utrzymania ruchu i produkcji? Dzięki dużej wszechstronności. Kontenery można dowolnie modyfikować i dostosowywać do potrzeb użytkownika i jego instalacji. Nie ma żadnych problemów ani przeciwwskazań do instalacji w nich sprężarek, zarówno olejowych, wysokociśnieniowych, bezolejowych, jak i zbiorników wewnętrznych. Dzięki temu nie ma miejsca na kompromisy, wszystkie rozwiązania są dostosowane do potrzeb. Dlatego też stacje sprężarek w kontenerze, np. wewnątrz budynków, są precyzyjnie projektowane, a dobór wyposażenia dostosowany do potrzeb, wymagań i oczekiwań użytkownika. W celu zapewnienia ogólnego bezpieczeństwa i funkcjonalności, stacje sprężarek w kontenerze wyposażone są w automatyczną wentylację, panele dystrybucyjne, kompletne okablowanie i orurowanie, zarządzanie kondensatem i systemy oświetleniowe. Mogą być stosowane w każdym sektorze gospodarki.

Exit mobile version