BiznesMedycyna

Profesjonalne instalacje gazów medycznych na miarę XXI wieku

2 minut czytania

W dobie XXI wieku tlen medyczny pełni bardzo ważną rolę w profilaktyce oraz leczeniu. Pomaga on między innymi w przypadku pierwszej pomocy, resuscytacji. Wiele osób zadaje sobie pytanie co to jest tlen medyczny. Jest to nic innego jak sprężony gaz, posiada on zawartość tlenu na poziomie około 99%. Gazy medyczne mają szerokie zastosowanie w szpitalach i ośrodkach leczniczych. Pomagają one pacjentom w dochodzeniu do zdrowia. Instalacje gazowe muszą być zaopatrzone w specjalistyczne systemy sygnalizacji, które informują o pracy w trybie normalnym oraz o stanie awaryjnym.

Jak przebiega instalacja gazów medycznych i technicznych?

Gazy techniczne mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i medycyny. Warto wiedzieć, iż instalacje gazów medycznych podlegają specjalnym zasadom oraz normom. Muszą one spełnić wiele wymogów, aby były dopuszczone do użytku. Przede wszystkim, źródła do gazów medycznych muszą posiadać awaryjne zasilanie, które uruchomi się automatycznie, gdy podstawowe źródło przełącza się na inne, bądź też gdy nastąpi jego uszkodzenie. Z kolei rezerwowe źródło wspiera podstawowe, w przypadku ewentualnej awarii. Gazy medyczne przepisy jasno wskazują, że w procesie instalacji muszą być wykorzystywane wyłącznie najlepszej jakości komponenty. Według zaleceń, źródła gazów medycznych muszą podlegać dwóm klasom -IIa oraz IIb. Wyżej wymienione komponenty muszą również posiadać certyfikaty unijne dla wyrobów medycznych.

Do czego służy próżnia w ośrodkach medycznych?

Gazy anestetyczne pełnią bardzo ważną rolę na oddziałach anestezjologicznych. Tam, gdzie wykorzystywane są anestetyki wziewne, muszą znajdować się specjalne odciągi, które w bezpieczny sposób odprowadzą gazy wydychane przez pacjentów. W medycynie często występuje konieczność uzyskania wysokiego ciśnienia, dlatego spręża gazy pełnią ważną rolę. Gazy medyczne przepisy jasno określają, jak ma przebiegać instalacja całego systemu. Warto wiedzieć, że instalacja podtlenku azotu musi być przeprowadzona zgodnie z procedurami. Ten gaz bezbarwny i bezzapachowy pomaga wielu pacjentom przed zabiegiem, dlatego tak ważne jest, aby podczas instalacji nie doszło do żadnej pomyłki. Wszelkie instalacje wymagają konserwacji zapobiegawczej. Próżnia definicja jasno wskazuje, że z pomocą urządzenia można oczyścić narządy i organy z krwi oraz wydzieliny. Stosuje się ją podczas zabiegów. Próżnia w szpitalu służy także do oczyszczania i zamykania ran. Często z pomocą próżni możną napędzać także urządzenia medyczne do pracy.

Zastosowanie tlenu medycznego w szpitalach

Wiele osób zadaje sobie pytanie: skąd się bierze tlen w szpitalach. Warto wiedzieć, że przy łóżkach, na których leżą pacjenci, znajdują się specjalne gniazda, z pomocą których można pobierać tlen z centralnej instalacji. Tlen powietrze zazwyczaj dostarczane jest poprzez sieć gazów medycznych do szpitali i różnych ośrodków leczniczych. Tlen zastosowanie ma w leczeniu oraz profilaktyce. Jest on bardzo potrzebny pacjentom, którzy mają problemy oddechowe. Wspomaga on wszelkie procesy oddechowe, odciąża organizm i go dotlenia.

Źródło: Producent sprzętu medycznego – INMED Karczewscy

Podobne artykuły
Biznes

Co to jest gwarancja środowiskowa? Jakie przynosi korzyści?

2 minut czytania
Firmy, których działalność może mieć wpływ na środowisko naturalne, powinny starać się o tak zwaną gwarancję środowiskową. Stanowi ona jeden ze sposobów…
Biznes

Z czego może składać się układ sprężonego powietrza?

3 minut czytania
Systemy sprężonego powietrza należą do układów o różnorodnej budowie, która uzależniona jest od wymagań aplikacji zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i czystości…
Biznes

Obuwie Z Chin: Styl, Wygoda i Jakość w Jednym

4 minut czytania
W ostatnich latach rynek obuwia z Chin zyskał na popularności, oferując szeroką gamę produktów, które łączą w sobie styl, wygodę i jakość,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *