Budownictwo

Wynajem sprężarek — kiedy się opłaca

3 minut czytania

Wynajem sprężarki powietrza jest jedną z możliwości zaopatrzenia firmy w kompresor. Choć wciąż wielu przedsiębiorców uważa, że opcja wynajmu jest zawsze mniej opłacalna niż zakup urządzenia na własność, to warto wiedzieć, że niekoniecznie jest to prawdą. Niektóre firmy ze względu na sposób swojej pracy, rodzaj prowadzonej działalności i tryb wykorzystywania sprężonego powietrza, mogą jedynie stracić na zakupie kompresora. Dlatego warto rozważyć opcję wynajmu sprężarki powietrza. Podpowiadamy, kiedy to rozwiązanie się opłaca.

Dlaczego warto wynająć sprężarkę powietrza?

Zakup nowego wyposażenia fabrycznego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak ze względów finansowych oraz kwestii związanych z komfortem pracy, szkoleniem i konserwacją sprzętu. W Polsce jest coraz więcej firm oferujących wynajem kompresorów powietrza. To doskonała opcja, która szczególnie powinna zainteresować zakłady charakteryzujące się zmiennym trybem pracy, niestałym wykorzystaniem sprężonego powietrza oraz bardzo szerokim zakresem i zmiennością produkcji. Powinieneś dokładnie przeanalizować swoją sytuację i poważnie rozważyć wynajem kompresorów dla swojej firmy.

W jakiej sytuacji i kiedy warto wynająć kompresor?

Zakup kompresora, zwłaszcza od najbardziej zaawansowanego technicznie, renomowanego producenta, wiąże się ze znacznymi kosztami. Dla niektórych firm jest to w pełni uzasadniony wydatek, ponieważ uzyskany zysk szybko zwróci inwestycję w zakupioną sprężarkę powietrza. Jednak w wielu przypadkach zastosowanie sprężonego powietrza nie jest decydujące dla działalności zakładu i nie wpływa na globalną działalność firmy. Kompresory mogą zatem stanowić atrakcyjne ulepszenie wyposażenia przedsiębiorstwa oraz ułatwiać i przyspieszać pracę, a także promować rozwój biznesu. W większości przypadków taniej jest wynająć kompresor powietrza. Dotyczy to firm każdej wielkości, od małych zakładów po duże przedsiębiorstwa produkcyjne. Wynajem kompresora to także świetna okazja dla przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą. Pozwala to na wykorzystanie urządzenia w procesie produkcyjnym bez dużych nakładów kapitałowych. Jest to ważne, ponieważ początkujący przedsiębiorca może mieć trudności z uzyskaniem dogodnych form finansowania zakupu kompresora – leasing lub kredyt otrzymują firmy, które mogą udowodnić swoje doświadczenie na rynku.

Jakie korzyści niesie wynajem sprężarki powietrza?

Wynajem kompresorów powietrza to idealne rozwiązanie dla wielu wykonawców. Przede wszystkim wynajem kompresora pozwala obniżyć koszty związane z zakupem tego typu urządzenia. Ponadto użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za konserwację sprężarki powietrza, co również przynosi pewne oszczędności i jest wygodne dla użytkownika. Wynajem kompresora gwarantuje również pełną sprawność i fachową pomoc ze strony wynajmującego w przypadku awarii kompresora lub problemów powstałych podczas umowy wynajmu kompresora. Dodatkowo dużą zaletą wynajmu sprężarki powietrza jest ich dostępność. Z tego rozwiązania korzystają niekiedy firmy oczekujące na realizację zamówienia na zakupioną sprężarkę powietrza. Czas oczekiwania nie może wpływać na procesy produkcyjne realizowane ze sprężonym powietrzem. W takiej sytuacji można zdecydować się na czasowy wynajem kompresora, który jest znacznie łatwiej dostępny i może być dużo szybciej dostarczony do firmy i zainstalowany we właściwym miejscu. 

Ponadto wynajem kompresorów powietrza z reguły idzie w parze z fachową pomocą wypożyczalni. Dzięki temu firma nie musi martwić się o szkolenie pracowników. Dostarczając sprężarkę powietrza, dostawca zapewnia nie tylko jej prawidłową instalację, ale także niezbędne instrukcje prawidłowego użytkowania maszyn. Wynajmujący może również liczyć na fachowe doradztwo przy wyborze kompresora odpowiadającego potrzebom konkretnej firmy, biorąc pod uwagę charakter prac, sposób pracy oraz zapotrzebowanie na sprężone powietrze

Bez względu na powód, dla którego fabryka decyduje się na wynajem sprężarki powietrza, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Z drugiej strony niezdecydowani przedsiębiorcy powinni rozważyć tę opcję i wziąć pod uwagę wynajem kompresora, uwzględniając wszystkie zalety tego rozwiązania.

Podobne artykuły
BudownictwoLife Style

Klimatyzacja a oszczędność energii w domu - Jakie technologie są najbardziej efektywne?

2 minut czytania
Klimatyzacja jest jednym z największych konsumentów energii w gospodarstwach domowych, szczególnie w okresie letnim. Zrozumienie, jak różne systemy klimatyzacji wpływają na zużycie…
Budownictwo

Drzwi wewnętrzne jako element aranżacji wnętrz: Jak dobrać odpowiednie modele do mieszkania czy domu

8 minut czytania
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wielką rolę w aranżacji wnętrz odgrywają drzwi wewnętrzne? Te niepozorne elementy mogą być kluczem do stworzenia spójnej…
Budownictwo

Stacja sprężarek w kontenerze — funkcjonalność i zastosowanie

2 minut czytania
Wykorzystanie sprężarek w wielu zakładach pociąga za sobą wiele korzyści. Rodzi to jednak pewne dodatkowe komplikacje, jak np. konieczność zorganizowania pomieszczenia sprężarkowni….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *